ON-LINE ZPRÁVY

ON-LINE ZPRAVODAJSTVÍ ZE 100KM NON STOP

2. května 2008 v 13:37 | admin
Dnes večer (2.5.2008) vyrážíme na stokilometrový pochod. Vycházíme 20:15 z Litovle - směr Brno. On-line zpravodajství můžete sledovat od soboty (3.5.2008) 8:00 - 20:00. Dozvíte se jak jsme přežili noc, kde se nacházíme, kdo musel skončit, kdo pokračuje dál a co se děje. Nikdo z nás tu vzdálenost ještě nešel. Bude to síla. Držte nám palce.
ZPRÁVY ON-LINE:
18:00
Berry: Nazdárek všichni fandové a pozorovatelé, je právě tolik kolik je a my vyrážíme na tuhle extraharcoresuper akci.. Tak drzte palce.
19:24
Ota, David, Svibidi: Zatim 3 piva :-). Za chvíli pojedeme autobusem do Litovle.
20:29
Ota: Tak jsme vyrazili z Litovle. Zatím je nálada výborná :-). Ušli jsme 500 m.
20:32
Ivánek: 2 km. Zatím ok.
21:05
Berry: První ztráty.. 2 osoby v nedohlednu.. 4 kilometry :-).
21:18
Ivánek: Mladeč, Michálka bolí pata. Dva jsou pozadu, je tma.
22.30
Tým A - Ota a Venca: Práve jsme dorazili do Bílé Lhoty. Další pivo máme v sobě a nálada je výborná :-). Michal a spol. jsou asi kilák před náma. PS: Jíme gumový medvídky.
22:47
Berry: Bolílevá pata a potím se jak dveře od chléva..
02:28
Ivánek: Jsem v temném Hvozdu, už nějakou dobu mě bolí lejtka, nemám magnesium, zvolňuji tempo.
02:34
Ivánek: Svibiho bolí koleno.
03:54
Ivánek: Bojujeme s nocí a ztratili jsme značku, potom nás vyplašila srnka, Vaška chytlo koleno, Ota ho podpírá, jsou pozadu, asi skončí ve Hvozdu. Blížíme se k Budetsku, jdem hledat značku.
04:40
Ivánek: Budetsko, právě svítá a Svibiho chytá koleno...
04:42
Ivánek: 36 km, zpívají ptáci.
05:16
Berry: Tak tohle je porod.. cítím s vámi ženy..
05:57
Berry: Už mě bolí i chlupy v nose...
06:19
Ivánek: Jsem ve Stražisku a záchranu nepoužívám. Bolínohy, ale ostatní jsou někde za mnou.
06:53
Tým A: v
6:35 byla otevřena červená obálka. Vaškovi se ozvalo staré zranění levého kolene z mládí a posledních 10 km se dokulhal do Ochozu, odkud nyní jedeme do Prostějova. Všem zbývajícím přejeme hodně štěstí a žádné puchýře na jejich další cestě.

06:54
Michal Kosmonaut: Máme za sebou noc, z 8 lidí, kteří vyšli jsme po drsné strastiplné noci zůstali jen 4. Ota a Vašek jsou daleko v Ochozu. Vaška chytly brutálně šlachy. Svibidi a Berry též museli skončit po 40 km. Pokračujeme tedy jen Coudy, David, Michal kosmonaut a Ivánek. Jsme na 44 km ve Stražisku a míříme překonat magických 50 km do Malého Hradiska. Zdá se, že bude krásný den, ale ta noc byla drsná.
08:44
Tým A: jsme v Brně. Už se těšíme na postel a kafíčko :)
10:13
Michal Kosmonaut: Jsme na 50 km v Malém Hradisku. Cesta sem špatně značená, velké převýšení a dvakrát jsme se ztratili. David bojuje jako lev a propichuje puchýře nožem. Jsme uprostřed bývalého keltského oppida. Coudy jde bez ztráty květinky a popohání nás vpřed. Ivánek se drží velmi dobře. Michala Kosmonauta bere kotník - obvaz snad pomůže. Pokračujem dál a netroufáme si odhadnout kdy dorazíme do Brna a zda jestli.
11.05
Ivánek: Do Kouďáka se zahryzlo klíště, nemůžeme dál (hlavička zůstala!!!). Michal a David si převazujou puchejře. Michal má nateklej kotník, za deset minut vyrážíme dál z Hradiska. Michálkovi docházejí síly, už si nevěří, že to zvládne a říká, že musí dojít aspoň do Sloupu.
13:22
Ivánek: Na trase Malé Hradisko - Protivanov jsem viděl a vyděsil cca 10 srnek. Nohy bolí, ale statečně šlapu dál. V Protivanově mě došel Coudy, tak jdeme první. Zatím jsme u skelné huti, ti dva jsou kdesi vzadu. Michálek tvrdí, že vlivem špatné obuvi bude rád, když skončí ve Sloupu. Pokud to ujdem, tak příjdem do Brna někdy ve 3 - 4 h ráno. Uvidíme.
13:34
David a Michal: I přes velké obtíže spojené se špatnou obuví jsme stále ještě ve hře. Jsme za šedesátým kilometrem, další vývoj nelze předvídat.
15:30
Ivánek: Jsme 3 km před Sloupem a pícháv levém koleně.
16:07
David a Michal: Bojujeme v údolí Luhy s vlky o přežití, ale blížíme se ke Sloupu, který leží na 72 kilometru naší cesty. David nespal 36 hodin a Michal 30 hodin. Ivánek a Coudy jsou stále před námi. Jdeme dál.
16:09
Ivánek a Coudy: Sloup dosažen, teď půjdem na Macochu. Ti dva vzadu to ještě nevzdávají.
16:51
Ivánek: Neudržel jsem se a žeru párek v rohlíku. Výstup na Macochu snad výjde :-).
18:15
Michal a David rozlepují červenou obálku, pomoc je na cestě, ve hře zbývají poslední dva stateční...
Coudy a Ivánek:
18:18
Po dlouhé a strastiplné cestě serpentýnami Moravského Krasu jsme se dostali k Macoše. Jsme v půli hangu nahoru, síly zatím dostačují, tak snad se tam vyškrábeme...
Jen tak mimochodem: párek místních důchodců se o naší správné dvojce vyjádřil jako a o dvojici kluků, co k sobě patří, tak nevím, co tím mysleli...
18:28
Jsme nahoře, trvalo to 10 minut :-)
18:40
Čeká nás sešup dolů a sráz do Vilémovic a poté do Rudic, pro kluky už jede záchrana s videokamerou, která zdokumentuje náš další postup...
18:57
Svině kudrnatý!!! Kvůli stádečku ovcí s ohradníkem jsme museli zvolit komplikovaný obchvat louky u Vilémovic, tolik cenných kroků navíc... A k tomu nám navíc začal na hlavu padat jakýsi májový deštík...
19:19
Michal Kosmonaut a David: Byl to boj, ale skončili jsme ve Sloupě na 75. kilometru. Se zacházkami a blouděním máme něco přes 80 km. Michal skončil kvůli nerozchozeným botám a 25 kilovému batohu s foťákem a kamerou. Snad bude skvělý film! David bojoval jako lev, ale díky obrovským puchýřům po celém chodidle se též vzdal. Odjíždíme se "záchranným teamem" (Lada + Lenka) podpořit dva hrdiny - Coudyho a Ivánka, kteří pokračují. Přidali jsme hřejivá a povzbuzující slova. Vypadají odhodlaně a hlavně jako by teď vyrazili a ne, že už jdou 23 hodin!
19:56
Ivánek: Došli jsme do Rudic. Coudy chodí jak kačer :-).
19:57
Ivánek: Nová trekingová metoda, začínám se učit.
22:14
Ivánek: Nastala krize. Po kratičkém odpočinku před Křtinským kostelem se chtěl vzdát i Coudy, Ivánkovi přesvědčovací metody zabraly, krize pokračuje, nicméně se jde dál směr Bílovice...
00:30
S.O.S. Tak už i poslední hrdinové volají záchranu. Byli nalezeni v Kanicích na lavičce v zoufalém a zbědovaném stavu, ale stovku dali se vším blouděním tak jako tak, i bez tohoto konečného úseku 5 km.
00:56
Coudy je doma.
01:01
Cestou z Bohunic nás staví policejní hlídka, Ivánek řídí, vypadá jak mrtvola po flámu. Světe div se, resp. páni policajti se velice divili, že byl test na alkohol negativní. Modlíme se, aby nemusel vystoupit a předvést přímou chůzi. Ivánek asi někde ztratil řidičák, nicméně vypadal asi hodně zoufale, pač se nad námi smilovali a bez pokuty jsme se dostali 01:07 domů.
01:26
Ivánek zalepuje puchýře a jde se spát.
 
 

Reklama